שאלות ותשובות


מהי דיאטנית קלינית?

דיאטנית קלינית היא בעלת תואר ראשון במדעי התזונה(4 שנים) באחד משלושת המוסדות המוכרים ללימודי תזונה בארץ. בסיום לימודיה היא מחוייבת לעבור הכשרה מקצועית שכוללת התנסות קלינית בבתי חולים ומוסדות רפואיים. בנוסף, היא מחויבת במעבר של בחינת הרישוי של משרד הבריאות וקבלת תעודה של דיאטנית קלינית.

מה תפקיד הדיאטנית?

תפקיד הדיאטנית הוא לבנות לאדם הנמצא מולה תכנית טיפול תזונתית מקיפה ומעמיקה בהתאם למצבו הרפואי, התזונתי, אורח חייו, העדפותיו, ורצונו.

מה ההיתרונות של דיאטנית כשאני רוצה לרדת במשקל? למה לא לנסות לבד?

יש היום כל כך הרבה מידע באינטרנט, תפריטים, תכולה קלורית של מוצרים, וכמעט כל מידע שאנו זקוקים לו. אבל איך נדע מה המידע הנכון עבורנו? איך נדע האם המידע אמין ולא יזיק לנו? לרדת במשקל הינו תהליך לא פשוט שדורש הרבה משאבים נפשיים, כוח רצון והתמדה. נסיון לירידה במשקל ללא הדרכה נכונה, עלול לפגוע בגופנו, ולגרום לנו לנזקים בלתי הפיכים כגון: ירידה בחילוף חומרים, הפרעות אכילה ועוד. ולכן, מומלץ להעזר דיאטנית, בעלת מקצוע שתוכל להתאים לנו את הדרך הנכונה והמתאימה לנו, בלי להזיק לגופנו. בנוסף, ניתן להרגיש בטוחים יותר בבחירת הדרך לירידה במשקל מכיוון שהיא נבנתה לנו באופן אישי, בהתאם למצב הרפואי והבריאותי שלנו. דיאטנית תלוה אותנו, תדריך אותנו, ותחזק אותנו ברגעי המשבר. מחקרים מראים שמסגרת והדרכה, מעלים את סיכויי ההצלחה של תהליך הירידה במשקל, ושמירה על המשקל.

האם טיפול באמצעות וידאו צ’אט/הסקייפ עובד? מה ההיתרונות ומה החסרונות של טיפול באמצעות הסקייפ?

כן, טיפול באמצעות הסקייפ/וידאו צ’אט חד משמעית עובד, ומוכח גם מחקרית. היום יותר ויותר אנשי מקצוע משתמשים באמצעי המדיה והטכנולוגיה לשם טיפול: רופאים, פסיכולוגים, קוצ’ארים, יועצי שינה והנקה, אנשי עסקים, מאמני ספורט ועוד. למעשה, טיפול באמצעות וידאו צ’אט היא דרך יעילה, חסכונית בזמן(היסוד הכי יקר היום) ובכסף, ומאוד נוחה ומתאימה לקצב החיים הנוכחי. וידאו צ’אט למעשה נותן לנו את התחושה שהטיפול נעשה באותו החדר, אנו שומעים ורואים אחד את השני, אך אין צורך לבזבז משאבים יקרים על זמן הנסיעה, דלק, ביביסיטר לילדים. בנוסף הטיפול נעשה בנוחות מירבית של המטופל, בביתו, ולכן מוכח מחקרית שיכולת ההתמדה היא גדולה יותר מדרכי טיפול אחרות. אז מה החסרון? פסיכולוגי בלבד, אנשים רבים נרתעים כי הם לא רגילים לדרך טיפול זו עד שניסו אותה.

מה מיוחד בצוות הדיאטניות של DIETANGEL?

צוות הדיאטניות שלנו מורכב מדיאטניות קליניות בלבד, שלכל אחת השתלמויות והכשרות נוספות שמקנות לה התמחויות ספציפיות בתחום התזונה. מדיאטנית ספורט, דיאטנית של הריון והנקה, דיאטנית המתמחת בהפרעות מטביוליות(סכרת, כולסטרול, טריגלצרידים), דיאטנית המתמחה באכילה ריגשית והפרעות אכילה ועוד. כל דיאטנית נבחרה ב”פינצטה”, ומעבר להכשרתן ורמתן הגבוהה מבחינה המקצועית, כולן סימפתיות, בעלות אינטלגנציה ריגשית גבוהה, יכולת בין אישית גבוהה, יסודיות, חרוצות ואוהבות את המקצוע. בנוסף, אנחנו דואגות ללוות את המטופל שלנו לפי צרכיו, בכל מיני מצבים בכל האמצעים הטכנולוגים הקיימים(הודעות טקסט, מיילים, וואטסאפ..) ודואגות לעבור את המכשולים ביחד, עם תמיכה מלאה עד שהמטופל מצליח לבדו. תרגול מביא להצלחה(קשה באימונים, קל בקרב).

מהי שיטת הטיפול שלנו?

אין לנו שיטת טיפול אחת, אנו מכירות ובקיאות בכל הדרכים לירידה במשקל הקיימות: מספירת נקודות, דיאטות דלות בפחמימות, דיאטת הלחם, דיאטה ללא דיאטה ועוד. אנו מתאימות ותופרות את הדרך לאדם היושב מולנו בהתחשב בכל הנסיבות: העדפותיו, מצבו הבריאותי, דברים שניסה בעבר ועבדו או לא עבדו וכו’. המטרה שלנו שהטיפול יצליח והירידה תשמר ותשאר לאורך זמן.

שאלות נפוצות בתחום הדיאטה


האם “דיאטות בזק” יעילות לטיפול בירידה במשקל ?

טיפול מוצלח בהשמנה מושג רק על ידי שינוי התנהגות אכילה, הקנית הרגלי אכילה נכונים ושינוי אורח חיים. כל תהליך אגרסיבי ומהיר לשם ירידה במשקל, ייתכן ויגרום לירידה במשקל, אך לא לאורך זמן, ובמהרה המשקל יחזור לקדמותו ואף גרוע מכך(בעקבות סטרס של הגוף). רק שינויים מהבסיס, התמדה והפנמת ההרגלים הנכונים יביאו אותנו לירידה במשקל ושמירה על המשקל הנכון עבור גופנו.

האם ככל שמתבגרים קשה יותר לרדת במשקל?

כן, אכן מתקיימת ירידה הדרגתית בחילוף החומרים שלנו(מטבוליזם) המתרחשת עם הזמן. כל עשור, יורד חילוף החומרים שלנו.

האם יש גורמים נוספים שפוגעים בחילוף החומרים שלנו ומקשים על הירידה במשקל?

כן, הפחתה במידת הפעילות הגופנית ונסיונות של דיאטות חוזרות, גם כן פוגעים במטבוליזם שלנו וגורמים לירידה במשקל להיות קשה יותר. הם גורמים להוצאה האנרגטית של הגוף להצטמצם ולדיאטה הבאה להיות פחות אפקטיבית.

© DietAngel - כל הזכויות שמורות 2022 עיצוב: ענת צליל , בנייה: WebView